Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Haber Grubu
Mail adresiniz:
(Haftalık e-bülten aboneliği)

Müçtehitlere denklik iddiasında bulunanların hastalığının, ibadetsizlik ve sefahat olduğu ifade ediliyor, izah eder misiniz?

Yazar: Sorularla Risale, 11-7-2018

Müçtehitlere denklik iddiasında bulunanların büyük bir kısmı, bazı farzları bile yerine getirmeyen bidat ehli hocalardır. İçlerinde cuma namazı kılmayanlar bile bulunuyor. Günahları serbestçe işleyip farzları terk eden ilim yüklü merkeplerin, müçtehitlerle denklik iddiaları ciddiye alınacak bir durum değildir.

Amacı ibadetten kurtulmak olan birisinin, önce mezhep düğümünü çözmesi gerekir. Çünkü İslam dininin birinci halkası hak mezhepler, ikinci halkası sünnet, üçüncü halkası da Kur’an’dır.

Birinci halka çözülürse, sıra sünneti temsil eden sahabe halkasına gelecek, bunu da Kur’an Müslümanlığı adı ile atlarsa, arkasından ayetleri kendi hevesine göre yorumlama yolu açılır.

Bütün bidat ehli mezheplerin ibadet konusunda gevşek olmaları, nafile ve sünnet olan ibadetlere karşı çıkmaları ,takva konusunda yetersiz olmaları Üstadımızın bu tezini desteklemektedir.

Oysa müçtehitler iman, ibadet ve ahlak konusunda mükemmel bir hayat yaşamışlar, hatta ibadet ve takva konusunda öyle bir seviyeye çıkmışlar ki, bütün ehli bidat hocalar toplansa onların tırnağı kadar olamazlar.

Okunma Sayısı : 104


Pdf Olarak Kaydet - Word Olarak Kaydet

Paylaş |

Yorumlar / Yeni Yorum Ekle

Soru ve cevap hakkında yorumlarınızı, cevaba katkılarınızı ve önerilerinizi bize bu alandan gönderebilirsiniz.
Yorum yazabilmeniz için üye olmanız veya eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Sonuç

Yorum yok !