Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Haber Grubu
Mail adresiniz:
(Haftalık e-bülten aboneliği)

"Allah’ım, Efendimiz Muhammed’e ve âl ve Ashabına rahmet et." Bu dua ile sahabelerin, ümmetin hasenatlarına hissedarlıkları nasıl oluyor?

Yazar: Sorularla Risale, 08-6-2018

Her mümin en az günde beş defa farz namazlarda, haftada bir cuma namazında, yılda iki defa bayram namazlarında Efendimiz Muhammed (asm)’e ve âl ve ashabına dua ediyor. Üstelik bu dua on dört asırdır ve milyarlarca müminin dilinde ve kalbinde tekrarlanıyor.

Ayrıca bu dualar mübarek mevkiler olan camilerde, mescitlerde Kabe'de Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa, Vakfe gibi dua edilmesi çok makbul olan yerlerde yapılıyor.

Sonsuz merhamet sahibi olan Allah’ın, böyle samimi böyle külliyetli böyle makbul bir duayı geri çevirmesi ve kabul etmemesi mümkün değildir.

Bu külli dualarda sahabe özellikle vurgulandığı için, bu duaların hepsi ayrıca onların amel defterine işleniyor ve Allah tarafından değerlendirmeye alınıyor. Sahabenin eşsiz ve erişilmez bir makama sahip olmasında bu duaların da payı büyüktür.

Tabir yerinde ise, sahabenin diğer bütün üstün meziyetleri hiç olmasa bile, şu dualar tek başına onları üstün kılmaya yeter de artar bile...

Okunma Sayısı : 244


Pdf Olarak Kaydet - Word Olarak Kaydet

Paylaş |

Yorumlar / Yeni Yorum Ekle

Soru ve cevap hakkında yorumlarınızı, cevaba katkılarınızı ve önerilerinizi bize bu alandan gönderebilirsiniz.
Yorum yazabilmeniz için üye olmanız veya eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Sonuç

Yorum yok !